Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel.eurosportfitness@gmail.com

Błędy popełniane przy wyposażaniu siłowni

Samodzielne wyposażenie siłowni jest stresującym procesem dla wielu osób, szczególnie tych, które nie mają większego doświadczenia w branży fitness. Niestety nie każdy partner/dostawca profesjonalnego sprzętu do siłowni oferuje Klientom kompleksową opiekę na każdym etapie współpracy. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy wyposażaniu siłowni, które nie pozwalają inwestorom osiągnąć oczekiwanego sukcesu komercyjnego? Sprawdźmy. 

Jakie błędy przy zakupie sprzętu do ćwiczeń popełniają najczęściej właściciele siłowni? 

Kompletując wyposażenie do siłowni, część Klientów popełnia jeden zasadniczy błąd, a mianowicie, nie robi dokładnego rozeznania na rynku urządzeń fitness. W konsekwencji zbyt pochopnie decyduje się na kupno sprzętu sportowego, który nie spełnia oczekiwań docelowych użytkowników. 

Kolejny, często popełniany błąd przy wyposażaniu siłowni to brak planu/wizualizacji rozmieszczenia sprzętu. Kierując się zasadą „jakoś się zmieści…” można się bardzo szybko rozczarować. Nierzadko okazuje się, że strop w pomieszczeniu jest zbyt nisko, a bieżnia do biegania nie może zostać podłączona do prądu np. ze względu na brak wystarczającej liczby gniazdek lub wolnej przestrzeni. Są to realne problemy, o których informowali nas Klienci, którzy w końcu postanowili skorzystać z naszej pomocy, a nie działać na własną rękę. 

Inny, typowy błąd, jaki popełniają? Grzechem głównym jest tutaj brak zaangażowania ludzi z branży fitness przy tworzeniu projektu – przykładowo, jeśli kosztorys siłowni powstaje dzięki niedoświadczonemu stażyście, który znajdzie sprzęt do ćwiczeń na stronie WWW, niestety często do użytku domowego, skutki tego typu działań są opłakane. Bo, owszem urządzenia dedykowane do wykorzystania w domu są znacznie tańsze, ale też nieprzystosowane do tak intensywnej, wręcz masowej eksploatacji, co profesjonalny sprzęt do siłowni. Wielokrotnie widzieliśmy te sprzęty poukrywane we wszystkich możliwych schowkach, magazynkach z urwanymi kierownicami, pedałami, wyświetlaczami z odmową napraw gwarancyjnych z powodu złego przeznaczenia sprzętu. Co z tego, że pomieszczenie jest bardzo estetyczne wizualnie, a cała inwestycja budowlana pochłonęła miliony, jeśli w skład wyposażenia siłowni wchodzi np. tylko jedna bieżnia komercyjna dobrej marki lub nawet nie, a resztę stanowią zwykłe sprzęty do ćwiczeń w domu? 

Zauważalnym błędem jest również sytuacja, w której inwestor znajduje instruktora/managera lub osobę, która ćwiczy regularnie na siłowni bez doświadczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej/siłowni i daje jej wolną rękę w projektowaniu i doborze sprzętu. I tu dochodzi do sytuacji, gdzie decydent jest w „siódmym niebie”. Taka wyznaczona osoba doskonale wie, jaki jest budżet i zaczyna spełniać swoje marzenia sprzętowe. Wybiera urządzenia, na których lubi ćwiczyć, lub na partie mięśni, które są dla niej najważniejsze:) zapominając o szerszej grupie i najważniejszej, czyli o Klientach. Jest tutaj ewidentny brak strategicznego spojrzenia na planowaną inwestycję. 

Jeśli nie wiesz, jak dobrać odpowiedni sprzęt pod wieloma aspektami, tzn. taki, który trafi do konkretnych grup ćwiczących i jest dobrej jakości. Nie masz pomysłu, co zrobić, żeby jak najwięcej czasu poświęcić na swoją pracę (czyli dobrze wybrać lokal, sprzęt, pracowników, nie uwikłać się w reklamacje) – zapraszamy do kontaktu. Dzięki naszej pomocy i zaangażowaniu unikniesz powyższych błędów, jakie popełniają przedsiębiorcy z branży i osiągniesz sukces komercyjny, o jakim marzysz.