Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel.eurosportfitness@gmail.com

Konsole w maszynach cardio – jak robią to Amerykanie?

Technologia stopniowo wdziera się do każdej dziedziny naszego życia, w tym również do środowiska fitness. Maszyny do treningu cardio, takie jak bieżnie, rowery czy orbitreki wykorzystują zaawansowane technologie, aby dać nam bardziej efektywne, ale też przyjemniejsze doświadczenia treningowe. Jakie rozwiązania zastosowano w maszynach amerykańskiej marki True Fitness? Czym wyróżniają się one na rynku maszyn do klubów i siłowni klasy premium? Sprawdziliśmy to dla Was!

Nowoczesne technologie – przyszłość rynku fitness

2 stycznia ACSM (American College of Sports Medicine) opublikował wyniki ankiety 2024 Worldwide Fitness Trends: Future Directions of the Health and Fitness Industry. Wzięło w niej udział ok. 2000 osób mających co najmniej kilkuletnie doświadczenie w branży fitness. Wyniki ankiety jednoznacznie wskazały, że najgorętszym trendem w tym roku będą tzw. urządzenia ubieralne (Wearable Technology), które zresztą plasują się na podium tego rankingu już od 2016 roku.  Na miejscu siódmym znalazły się mobilne aplikacje do ćwiczeń, ściśle powiązane z telefonami i zegarkami, a więc de facto z miejscem pierwszym. Nic więc dziwnego, że producenci sprzętu cardio prześcigają się w udoskonalaniu swoich maszyn, wprowadzając wciąż nowe rozwiązania.

Kontrola, motywacja, personalizacja – jak konsole w maszynach cardio pomagają w treningu?

    1. Monitorowanie postępów. Nowoczesne maszyny cardio wyposażone są w zaawansowane sensory i oprogramowanie, które umożliwiają monitorowanie postępów treningowych. Dzięki temu użytkownicy mogą sprawdzić np. czas treningu, przebyty dystans, spalone kalorie czy tempo pracy serca.

    2. Personalizacja treningu. Technologie w maszynach cardio pozwalają na personalizację treningu zgodnie z preferencjami i celami użytkownika. Zaawansowane algorytmy mogą dostosowywać intensywność treningu, proponować różne programy treningowe oraz monitorować puls, aby zapewnić optymalne wyniki.

    3. Motywacja i zaangażowanie. Interaktywne funkcje technologiczne, takie jak wirtualne trasy, gry treningowe czy możliwość synchronizacji z aplikacjami fitness, działają motywująco na użytkowników – jeśli trening jest ciekawy chętniej do niego wracamy, ćwiczymy systematycznie i – co za tym idzie – osiągamy lepsze rezultaty.

Tempomat na bieżni? Z True Fitness to możliwe!

O tym, że w czasie treningu należy kontrolować poziom tętna, wie już chyba każdy bywalec siłowni czy klubu fitness. Pozwala to dostosować obciążenie treningowe do możliwości i potrzeb organizmu.
- Jeśli twoje tętno stanie się zbyt wysokie, twoja aktywność może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, a jeśli będzie zbyt niskie, nie uzyskasz żadnych znaczących korzyści zdrowotnych – podkreśla Bob Starr, product manager marki True Fitness. - Kiedy ludzie się przetrenowują, mają tendencję do szybkiego „wypalenia” i rezygnacji z rutynowych ćwiczeń. Przetrenowanie może również prowadzić do kontuzji, szczególnie u osób starszych, i w rzeczywistości pogorszyć kondycję.

Jak marka True Fitness zadbała o to, byśmy trenowali na odpowiednim poziomie tętna? Wprowadziła do swoich maszyn cardio system kontroli tętna (HRC®), który pomaga utrzymać je na bezpiecznym, ale odpowiednio wysokim poziomie – tuż przed tętnem docelowym. Dodatkowo zamontowano w nich opatentowany przez markę system automatycznego dostosowania zarówno prędkości, jak i nachylenia, aby utrzymać tętno docelowe. 

Co ważne: w czasie treningu nie trzeba go pilnować – w wybranych modelach maszyn jest tempomat, który automatycznie dostosowuje prędkość do wybranego tętna.

LED, LCD, mały telewizor? Wybierz konsolę dopasowaną do swoich potrzeb

Nowoczesne konsole w maszynach cardio True Fitness są zaprojektowane z myślą o wszystkich użytkownikach – tych, którzy cenią sobie prostotę obsługi i zależy im tylko na monitoringu parametrów oraz tych, którzy w czasie treningu chcą obejrzeć kolejny odcinek serialu albo biegać po najciekawszych rejonach świata. W najnowszych maszynach zastosowano 6 typów konsol:

IGNITE II: ekran LED, podstawowe parametry treningowe, HRC®, wejście USB, szybki przycisk zmiany prędkości i nachylenia przydatny do treningu interwałowego, aktualizacja oprogramowania przez USB, autodiagnostyka, 3 lata gwarancji (5 lat dla bieżni True 400)

 

EMERGE II:  ekran LED, podstawowe parametry treningowe, HRC®, tempomat, wejście USB, łatwa nawigacja, zaprogramowane treningi, aktualizacja oprogramowania przez USB, autodiagnostyka, 3 lata gwarancji (5 lat dla bieżni True 400)

 

SHOWRUNNER II: ekran LCD 16”, ANT+, możliwość tworzenia kopii danych z urządzeń osobistych bezpośrednio na konsolę, kompatybilna z aplikacją GymTrackr, Bluetooth, gniazdo słuchawkowe, TV, Apple® GymKit/GEM, NFC, wejście USB, przyciski szybkiego dostępu z łatwą zmianą prędkości i nachylenia (przydatne szczególnie dla treningów HIIT), aktualizacja oprogramowania przez USB, autodiagnostyka, 3 lata gwarancji

 

ENVISION II 9”: ekran LCD 9”, HRC®, tempomat, Apple® GymKit/GEM, NFC, ANT+, kompatybilna z aplikacją GymTrackr, Bluetooth, gniazdo słuchawkowe, wbudowane programy treningowe, przyciski szybkiego dostępu z łatwą zmianą prędkości i nachylenia (przydatne szczególnie dla treningów HIIT), aktualizacja oprogramowania przez USB, autodiagnostyka, 3 lata gwarancji

 

ENVISION II 16”: ekran LCD 16”, TV, Internet, interaktywne video, możliwość tworzenia kopii danych z urządzeń osobistych bezpośrednio na konsolę, HRC®, tempomat, Apple® GymKit/GEM, NFC, ANT+, kompatybilna z aplikacją GymTrackr, Bluetooth, gniazdo słuchawkowe, wbudowane programy treningowe, przyciski szybkiego dostępu z łatwą zmianą prędkości i nachylenia (przydatne szczególnie dla treningów HIIT), możliwość wykorzystania ekranu do promocji siłowni/klubu, organizowanych wydarzeń, zajęć itp., aktualizacja oprogramowania przez USB/ internet, autodiagnostyka

 

ENVISION II 22”: dostępna tylko z bieżnią listwową Stryker, ekran LCD 22”, TV, Internet, interaktywne video, trasy biegowe z całego świata, HRC®, tempomat, Apple® GymKit/GEM, NFC, ANT+, kompatybilna z aplikacjami GymTrackr i Zwift, Bluetooth, gniazdo słuchawkowe, wbudowane programy treningowe, przyciski szybkiego dostępu z łatwą zmianą prędkości i nachylenia (przydatne szczególnie dla treningów HIIT), aktualizacja oprogramowania przez USB/internet, autodiagnostyka, 3 lata gwarancji.

Jak widać, jest w czym wybierać... Potrzebujesz więcej informacji? Nie wiesz, jaki model najlepiej sprawdzi się w Twoim klubie? Skontaktuj się z nami!

czytaj też: Jak wybrać sprzęt do treningu cardio w siłowni i klubie fitness klasy premium?