Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel@eurosport-fitness.pl

True Fitness Palladium – maszyny siłowe klasy premium

Rozpoczynamy dziś cykl, w którym chcielibyśmy przedstawić Wam poszczególne serie maszyn siłowych marki True Fitness. Na początek przyjrzyjmy się bliżej serii Palladium.

Sprzęt używany w siłowni powinien dawać możliwość stałego poszerzania katalogu ćwiczeń. Tylko wtedy klienci będą mogli się rozwijać, cieszyć kolejnymi postępami, a w rezultacie… chętniej wracać do siłowni. Zasada ta dotyczy w równej mierze maszyn bardzo zaawansowanych, jak i tych najprostszych, od których zwykle zaczynamy kompletowanie wyposażenia siłowni. I takie warunki spełniają maszyny z serii Palladium marki True Fitness.

Proste, piękne, funkcjonalne

Czy powyższe trzy zalety da się pogodzić w jednej maszynie? Projektanci serii Palladium udowodnili, że tak! A stworzył ją nie byle jaki zespół, w skład którego weszli m.in.:

  • Cesaroni Design – projektanci, 40 lat doświadczenia w branży, współpracujący m. in. z Life Fitness, Matrix i Octane

  • Harv Voris – inżynier, ponad 40 lat doświadczenia w branży, przewodniczący Rady ds. Bezpieczeństwa ASTM Fitness, od ponad 30 lat odpowiedzialny za rozwój nowych produktów w firmie Paramount Fitness Corp

  • Ray Giannelli – inżynier, od ponad 40 lat projektuje sprzęt siłowy, odpowiedzialny za rozwój nowych produktów w firmach Lumex, Trotter i Cybex, wymieniony jako wynalazca w 78 amerykańskich patentach.

Spod ręki tych panów wyszły maszyny nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie, nowoczesne, a przy tym na tyle proste, że z ich obsługą poradzi sobie nawet zupełnie początkująca osoba. To sprzęt, na którym ćwiczy się komfortowo i do którego chętnie się wraca.

Palladium True Fitness – maszyny do ćwiczeń na wszystkie grupy mięśni

W serii znajduje się obecnie 19 maszyn:

  • dolna połowa ciała: Leg Press, Leg Extension, Seated Leg Curl, Horizontal Leg Curl, Inner/Outer Thigh, Glute Press, Calf Raise, Hip Thrust

  • górna połowa ciała: Chest Press, Pec/Rear Delt, Lat Pulldown, Seated Row, Shoulder Press, Deltoid Raise, Unilateral Biceps Curl i Triceps Pushdown

  • tułów i grzbiet: Abdominal, Low Back i Rotary Torso.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, seria porównywalna jest z maszynami Life Fitness Insignia, Matrix Ultra, Cybex Eagle NX, Cybex Prestige, Precor Resolute i Technogym Selection.

Zalety maszyn z serii Palladium

Prostota obsługi

Wiele osób rezygnuje z używania niektórych maszyn do ćwiczeń w siłowni ze względu na skomplikowaną budowę i obsługę. Skoro już udało im się wygospodarować trochę czasu na trening, nie chcą go tracić na uczenie się, jak działa dana maszyna. Sprzęt TRUE jest przyjazny dla użytkownika, co doceniają klienci marki:

„Jedną z zalet serii Palladium, którą pokochaliśmy, było uniwersalne ustawienie siedzeń. Jeśli masz 4 w Lat Pulldown, masz też 4 w Chest Press” - Westpark Fitness Dublin

„Wyraźnie oznakowany, łatwy w użyciu sprzęt był najważniejszym czynnikiem, kiedy decydowaliśmy się na współpracę z TRUE” - Edwardsville YMCA

Osoby najmniej doświadczone mogą skorzystać z podpowiedzi: na maszynach umieszczone są infografiki z instrukcją oraz kody QR prowadzące do instruktażowych filmów.

Kompaktowość maszyn

Dzięki niewielkim rozmiarom maszyny z serii Palladium zmieszczą się nawet w niedużych siłowniach. Zajmują porównywalną lub mniejszą powierzchnię, niż średnia maszyn tej klasy w branży.

Wygoda i komfort użytkowania

Maszyny Palladium mają niskoprofilowe konstrukcje ułatwiające wsiadanie i wysiadanie. Regulacja siedziska jest oparta o dwa wysokiej jakości, wymagające niewielkiej konserwacji łożyska liniowe wspomagane siłownikiem gazowym (nie wymaga więc użycia siły) i jest dostępna zarówno z pozycji stojącej, jak i siedzącej. Maszyny mają unikalne dla TRUE prowadnice regulacji wysokości, które instruują użytkowników o właściwym rozmieszczeniu siedziska w oparciu o ich wzrost (odpowiednie tabele umieszczone są w górnej części maszyny).

Projektanci pomyśleli także o drobnych, ale bardzo poprawiających komfort szczegółach, np. podstawki pod telefon są zaprojektowane tak, aby pasowały do różnych modeli. Bolce oraz cyfry pokazujące poziom regulacji są jasnożółte, a więc doskonale widoczne.

Biomechanika dopasowana do różnych użytkowników

Maszyny z serii Palladium mogą zaspokoić potrzeby różnych trenujących.

- Projekty naszych produktów tworzone są z myślą o kliencie i użytkowniku końcowym – podkreśla Yarnell Boyd, starsza inżynier ds. rozwoju produktów w firmie True Fitness. - Rozpoczynając projektowanie produktu biorę pod uwagę klienta. Próbujemy po prostu zrozumieć, co się dzieje, a następnie analizujemy i sprawdzamy, gdzie leży faktyczny problem. Kiedy już wiemy, czego chce klient, staramy się sprawdzić, czy da się to wyprodukować. A potem, gdy już ustalimy, że faktycznie możemy to zrobić, zaczynamy produkować i poddawać ten konkretny produkt szeregowi testów, aby mieć pewność, że dajemy klientowi to, czego chce, a także zapewniamy mu bezpieczny produkt.

Takie podejście do tworzenia maszyn musi dawać dobre efekty. Maszyny Palladium oferują na wybranych maszynach zbieżne i rozbieżne ruchy jednostronne, aby umożliwić niezależną pracę, co ma szczególnie duże znaczenie, jeśli jedna strona jest słabsza od drugiej. Krzywa siły na wszystkich maszynach Palladium naśladuje naturalną biomechanikę organizmu – jest ustawiona tak, aby zapewnić większy opór tam, gdzie jest potrzebny i zmniejszać go w punkcie, w którym użytkownik jest najsłabszy. Dzięki temu może on wykonać pełen zakres ruchu przy odpowiednim zaangażowaniu mięśni.

Personalizacja sprzętu do ćwiczeń

Każdy właściciel czy bywalec siłowni przyzna, że wygląd maszyny nie jest tak ważny, jak jej funkcjonalność, ale mimo to odgrywa ważną rolę – estetyczny sprzęt tworzy w siłowni dobrą atmosferę, sprawia że ludzie chcą w niej przebywać, lepiej się czują, a wręcz odpoczywają. Ktoś, kto na co dzień przebywa w ładnych wnętrzach, także na treningu nie chce zejść poniżej pewnego standardu, dlatego coraz większą popularnością cieszą się siłownie klasy premium.

Maszyny z serii Palladium znakomicie wpisują się w tę nowoczesną, elegancką stylistykę, a w dodatku można je w dużym stopniu spersonalizować. Klienci mają do wyboru dwa rodzaje osłon na stosy (akrylowa i stalowa), wiele kolorów tapicerek i niestandardowe kolory ramy. Istnieje możliwość wyhaftowania logo klubu na poduszkach bądź też umieszczenia go na panelach osłaniających stosy.

To, co najważniejsze, czyli same stosy również występują w różnych wersjach, dzięki czemu można dopasować je do charakteru siłowni:

  • lekki – 90 kg

  • średni – 117 kg

  • ciężki – 145 kg.

Maszyny mają także dodatkowy system ciężarów pozwalający zwiększyć lub zmniejszyć obciążenie o kolejne 2 kg. To pomaga bardzo precyzyjnie dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Jakość maszyn True Fitness – ponad standardy

Na koniec niech przemówią liczby. Aby otrzymać amerykański certyfikat ISO, sprzęt musi przejść test 100 000 cykli (przy maksymalnym obciążeniu). Do otrzymania atestu ASTM (Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań i Materiałów) potrzebnych jest 250 tysięcy cykli. True Fitness, zanim wypuściło na rynek maszynę Palladium, sprawdziło ją 500 000 razy przy obciążeniu 226 kg.

Potrzebujesz więcej argumentów? Napisz albo zadzwoń do nas!

czytaj też: True Fitness – sprzęt do siłowni klasy premium