Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel.eurosportfitness@gmail.com

Hantle ogumowane sześciokątne Hex art. nr NFHEX

Producent: Eurosport fitness

Hantle ogumowane sześciokątne to podstawowy sprzęt treningowy, bez którego nie sposób wyobrazić sobie profesjonalną lub domową siłownię czy klub fitness. Ćwiczący doceniają je m.in. za wszechstronność, łatwość przechowywania i bezpieczeństwo użytkowania.

Hantle marki Eurosport Fitness mają wszystkie powyższe zalety, a jednocześnie nie mają intensywnego zapachu gumy, nie kruszą się i nie pękają.

 

karta produktu - pobierz

Opis produktu

Hantle to bardzo wszechstronny sprzęt do ćwiczeń. Mogą być używane zarówno do ćwiczeń izolacyjnych (ukierunkowanych na określone mięśnie), jak i złożonych (obejmujących wiele grup mięśniowych). Niezmiennie cieszą się olbrzymią popularnością wśród osób dbających o sylwetkę, bo trening z hantlami rozwija prawie wszystkie partie mięśni, a dzięki temu, że są niewielkich rozmiarów, można wykonać go w każdym miejscu – w siłowni, domu i w plenerze. Mogą być wykorzystywane podczas zajęć fitness, cross treningu, treningu funkcjonalnego i zajęć rehabilitacyjnych.

Główne zalety hantli ogumowanych hex marki Eurosport Fitness:

Pokryto je gumą naturalną, a nie mieszanką pochodzącą z recyklingu. Nie mają przykrego zapachu, są trwałe, nie odkształcają się, nie pękają i nie kruszą. W razie upadku (nawet z dużej wysokości) warstwa gumy ochroni podłogę oraz same hantle przed uszkodzeniem. Hantle pokryte gumą są też znacznie „cichsze” w użytkowaniu niż metalowe, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku ćwiczeń w domowych siłowniach.

Uchwyt hantla w całości wykonany jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej klasy A3 wzmacnianej tytanem (a nie np. betonu powleczonego tworzywem), więc ryzyko pęknięcia zredukowano tu do zera. Stal tej klasy, dzięki wzbogaceniu o nikiel i chrom, ma podwyższoną odporność na korozję, nawet przy długotrwałym przechowywaniu i treningach na zewnątrz. Wszystko to sprawia, że nasze hantle są wyjątkowo trwałe i na długo pozwalają zapomnieć o kolejnych zakupach.

Głowy hantli lżejszych (od 1 do 6 kg) wykonano ze stali, natomiast cięższych (od 7 kg) - z żeliwa. Dzięki temu są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia, kruszenie i pęknięcia.

Głowa i uchwyt hantla jest zespawana na całej długości, a nie punktowo, jak w niektórych innych modelach na rynku (aby zmniejszyć koszty produkcji). Dzięki temu mocowanie jest ekstremalnie mocne, między rączką a głową hantla nie ma żadnych luzów, nic się nie obraca. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że stal A3, z której wykonano uchwyt, jest bardzo dobrze spawalna.

Sześciokątny kształt głowy pozwala wykorzystać hantle w inny niż zwykle sposób, np. jako podpórki do pompek lub innych ćwiczeń wykonywanych w podporze na podłodze. Dzięki niemu hantle nie przetaczają się z miejsca na miejsce, łatwiej je składować (nawet na zwykłym regale), nie spadają z półek i stojaków, więc nawet w zatłoczonej sali nie musisz bać się, że przypadkiem spadną komuś na stopę.

Kształt głowy znacznie poprawia komfort podczas treningów wymagających wykonywania szybkich i dynamicznych ruchów oraz krótkich przerw, np. tabaty czy cross treningu. Hantle rzucone na podłogę pozostaną w tym miejscu, w którym upadną.

Guma, którą pokryto powierzchnię głowy hantli jest bardziej porowata niż w niektórych innych modelach dostępnych na rynku. Dzięki temu nie ślizgają się one podczas ćwiczeń na podłodze i zapewniają stabilną pozycję (np. przy robieniu pompek).

Uchwyt ma radełkowaną powierzchnię, więc hantle nie wyślizgują się nawet ze spoconej dłoni. Ma większą średnicę, niż niektóre inne modele dostępne na rynku, co umożliwia pewny chwyt, a z drugiej strony – w przypadku największych ciężarów – hantle nie będą się wyginać i odkształcać.

Hantle sześciokątne Eurosport Fitness dostępne są w bardzo szerokiej gamie rozmiarów (od 1 do 60 kg), więc doskonale sprawdzą się podczas każdego treningu i można precyzyjnie dobrać je do rodzaju zajęć oraz stopnia zaawansowania ćwiczącego.

Oznaczenie wagi jest wytłoczone na głowie hantla, a nie nadrukowane lub naklejone, jak w niektórych innych modelach. Dzięki temu zawsze będzie dobrze widoczne, nie zetrze się i nie odklei. Dzięki wytłoczeniu mogą odczytać je także sportowcy z niepełnosprawnościami: niewidomi czy niedowidzący.

Hantle sześciokątne marki Eurosport Fitness cechuje doskonały stosunek jakości do ceny, dlatego świetnie sprawdzą się zarówno w profesjonalnej, jak domowej siłowni.

Zamów już dziś!


Nie wiesz, jakie hantle wybrać? Sprawdź nasze porady!